2017. szeptember 24.

Évadnyitó szimfonikus hangverseny

Műsoron:
J.S. Bach: f-moll zongoraverseny, BWV 1056
C. Stamitz: D-dúr brácsaverseny, Op. 1
W.A. Mozart: g-moll szimfónia, No. 40, K. 550

Szólisták:
Antal Sándor – brácsa
Kerekes Ábel – zongora

Vezényel: Vass András (HU)

2o17.szeptember 24, vasárnap, 18.oo óra, Székelyföldi Filharmónia hangversenyterme

 

2017. június 10.

 

 

 

 

 

 

Figyelem: NEM bérletes előadás. Előzetes hely- és jegyfoglalás a o745-o31452 telefonszámon lehetséges. Jegyek ára 3o RON.

2o17. május 28.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:
W.A. Mozart: Figaro házassága – nyitány, KV 492
W.A. Mozart: A-dúr klarinétverseny, KV 622
L.v. Beethoven: IV. szimfónia, Op. 6o
Szólista: Egyed Hunor
Vezényel: Victor Dumănescu

Székelyföldi Filharmónia hangversenyterme,18.oo óra

2017. május 6.

OBOAEST

 

2017. április 14.

Kamaraest

Meghívottunk a Tiberius Quartet

Műsoron:
W.A. Mozart: d-moll vonósnégyes, KV 421
Fr. Schubert:  d-moll vonósnégyes, D 81o, “A halál és a lányka”

Városháza, Szent István terem, 18.oo óra

2o17. április 8-9.

Vonószenekari hangversenyek
(a Klasszikus zenét Hargita megyének projekt keretében)

Műsoron: J. Haydn: A Megváltó utolsó hét szava a keresztfán
Vezényel: Dénes-Worowski Marcell (Budapest)
Közreműködik a Székelyföldi Filharmónia vonós kamarazenekara

2o17. április 8, 19.oo óra: Homoródalmás, Unitárius templom
2o17. április 9, 11.oo óra: Zetelaka, Katolikus templom

2017. április 7.

Zongoraest

Meghívottunk Ilyés Zsolt

Műsoron:
J.S. Bach: f-moll prelúdium és fúga 
L.v. Beethoven: Szonáta, Op. 10, No. 2
Sz. Rahmanyinov: Etűd, Op. 33, No. 6
Fr. Chopin: f-moll Fantázia

Városháza, Szent István terem, 18.oo óra

2o17. március 26.


Szimfonikus hangverseny
 
Műsoron:
J.S. Bach: d-moll kettősverseny, BWV 1043
W.A. Mozart: C-dúr Concertone, K. 19o
J. Haydn: D-dúr szimfónia, Nr. 104 , London
 
Szólisták:
Stuller Gyula – hegedű
ifj. Zerkula György – hegedű
Vezényel:  Jankó Zsolt
 
Székelyföldi Filharmónia hangversenyterme, 18.oo óra
 
 
 

2017. március 17.

Kamaraest

Kökény Eszter – hegedű
Dósa Csenge – hegedű
Zsótér Zsófia – mélyhegedű
Tomasz Máté – gordonka

Műsoron: J. Haydn, W.A. Mozart, Kodály Zoltán művei

Városháza, Szent István terem, 18 óra

2017. március 15.

Kamaraest

A Székelyföldi Filharmónia vonósnégyese 

és

F. Chripko Krisztina énekművész

Városháza, Szent István terem, 19 óra

2017. március 10.

Kamaraest
Meghívottunk az Obermann Kvartett
Műsoron: J. Haydn, W.A. Mozart, D. Sosztakovics művei

Művelődési Ház, koncertterem, 18.00 óra

2017. február 26.

 Szimfonikus hangverseny
Műsoron:
M. Muszorgszkij: Éj a kopár hegyen
Sz. Prokofjev: II., g-moll hegedűverseny, Op. 63
P.I. Csajkovszkij: Diótörő- szvit, Op. 71A
Szólista: Artur Kaganovskiy (USA)
Vezényel: Tiberiu Soare (ROU)
 Székelyföldi Filharmónia hangversenyterme, 18.00 óra
 

2017. február 17.

Zongoraest

Meghívottunk: Alexei Nabioulin

Műsoron: Cl. Debussy és A. N. Szkrjabin művei

Polgármesteri hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2017. február 10.

Előadóest

Közreműködnek:
Zerkula György – hegedű
Horváth Edit  – zongora
Horváth Zoltán – zongora
Műsoron:
W.A. Mozart, Cl. Debussy, E. Bloch,  O. Messiaen, P. Constantinescu, Bartók Béla művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2017.február 3.

Kamaraest

Meghívottunk a HIBIKI TRIO (Budapest)

Kiss Enikő- hegedű
Kónya Attila-Levente – cselló
Okazaki Misa –  zongora

Műsoron: J.S. Bach, J. Brahms, M. Ravel művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 2017. február 3, 18.00 óra

2017. január 29.

Szimfonikus hangverseny

“Chopintől a filmzenéig”

Műsoron:
F.M. Mendelssohn, Fr. Chopin művei, valamint filmzenei részletek

Szólista: Szőcs Botond-Csaba – zongora

Vezényel: Werner Gábor (HU)

Székelyföldi Filharmónia koncertterme, 18.00 óra

 

 

2017. január 20.

Operettgála

Előadók:
Lukács Anita
Vadász Zsolt
Karffy Aisha
Laki Péter,
valamint a Budapesti Operettszínház zenekarának kvintettje

Székelyföldi Filharmónia hangversenyterme, 18.00 óra

2016. december 23.

Karácsonyi hangverseny

Előadók:
András Ildikó – ének
Demeter Csaba – zongora
Toró Árpád – ének
Veress Viktória – hegedű
Közreműködik: Fehér Izabella-zongora, Derzsi Dénes-ukulele, valamint  a Palló Imre Művészeti Szakközépiskola diákjai
karkonc

 

 

 

 

 

 

 

 

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2016. december 16.

Karácsonyváró hangverseny

Meghívottunk a Voce Vita Énekegyüttes (Debrecen)

karacsonyvaro_udvarhely

Ferencesek Temploma, 19. 00 óra

2016. december 11.

Adventi szimfonikus hangverseny

Műsoron:
F. Mendelssohn-Bartholdy: Hebridák-nyitány, Op. 26
F. Mendelssohn-Bartholdy: e-moll hegedűverseny, Op. 64
C. Franck: d-moll szimfónia

Szólista: ifj. Zerkula György – hegedű
Vezényel: Jankó Zsolt

Székelyföldi Filharmónia koncertterme, 2016. december 11., vasárnap,18.00 óra

2016. november 25.

Beethoven-est

Meghívottunk: Andra Demidov – zongora (Bukarest)

Polgármesteri hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2016. november 15.

14976424_10154229572679542_3715571832679769897_o

2016. november 4.

plakat_dragos

2016. október 28.

plakat_line

2016. október 22.

Print

2016. október 21.

plakat_zeteleka_jav

2016. október 13-16.

Őszi Zenei Kavalkád
Október 13. – Robert SCHUMANN emlékest, halálának 160. évfordulóján
Meghívottak:
Barabás Zsuzsa – szoprán
Dénes Anna – hegedű
Dénes Csongor – hegedű
Horváth Zoltán
– zongora

Október 14.  – Kamaraest
Meghívottak:

Radu Ropotan – hegedű
Lilianan Iacobescu – zongora 

Október 15. – Beethoven-est
Meghívottak:
Alina – Maria Nauncef – hegedű
Szőcs Botond-Csaba– zongora

Október 16. –  Szimfonikus hangverseny
Műsoron:
J. Brahms: Tragikus nyitány, Op. 81
A. Dvorak:  h-moll gordonkaverseny, Op.104
F. Mendelssohn-Bartholdy: V. szimfónia, Op. 107 (Reformáció)
Szólista: Kecskés- Ávéd Csilla – gordonka (Svájc)
Vezényel: Josef Suilen (Hollandia)

2016. szeptember 25.

Évadnyitó szimfonikus hangverseny


Műsoron:
A. Vivaldi: F-dúr oboaverseny (RV 457)
W.A. Mozart: Sinfonia concertante (Esz-dúr, K. 364/320d)
J. Haydn: Üstdobpergés-szimfónia (Esz-dúr, No. 103)

Szólisták:
Pethő Kriszta – oboa
Nagy Kálmán – hegedű
Máthé Győző – brácsa (HU)

Vezényel: Vass András (HU)

Székelyföldi Filharmónia koncertterme, 18.00 óra

2016. július 8.

Kamaraest
brunette tourneeudvarhely

Meghívottunk a
The Brunette Quartet (Ausztria)

2016. június 7.

Kamaraest

Előadók:
Veress Viktória – hegedű
Ráduly Gábor – zongora

Közreműködik:
Szabó Zoltán – ének
Tompa Klára – zongora

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2016. május 29.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:
P.I. Csajkovszkij: I. zongoraverseny,b-moll, Op. 23
P.I. Csajkovszkij: IV. szimfónia, f-moll, Op. 36

Szólista: Pavel Nersessian – zongora (RU)
Vezényel: Josef Suilen (NL)

Helyszín: a Székelyföldi Filharmónia koncertterme, 18.00 óra

2016. május 20.

Brácsával a nagyvilágban

Előadók:
Antal Sándor  és Christian Naș brácsaművészek

Székelyudvarhely, Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18 óra

AntalS

2016. május 5-8

ClassJazzFeszt 2016

Május 5: Stadler Klarinét Együttes (Nagyvárad)

Május 6: Luiza Zan és a Snaps Vocal Band (Sepsiszentgyörgy)

Május 7: Neumarkt Brass Quintet (Marosvásárhely)

Május 8: Sárik Péter Trio (Budapest)

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

 

2016. április 29.

Kamaraest

Előadók:
Bordos-Nagy Kinga – zongora
Munkácsi Dóra – zongora

Műsoron:
W.A. Mozart, Dohnányi E., Bartók B. művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2016. április 22.

Előadóest – Mozart

Rákász Gergely koncertorgonista hangversenye

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

(NEM bérletes előadás. Jegyek elővételben a Művelődési Ház pénztáránál vásárolhatók)

2016. április 12.

Előadóest

Közreműködnek:
ifj. Zerkula György – hegedű
Horváth Edit – zongora
Horváth Zoltán – zongora

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2016. április 8.

Előadóest

Szőcs Botond – zongora

Műsoron: R. Schumann, Liszt Ferenc, Fr. Chopin művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2016. március 22.

Kamaraest

Műsoron:
R. Schumann:  Fantasiestucke, Op. 73
H. Wieniawsky:  Variációk egy eredeti témára
E. Ysaye:  Szólószonáta, Nr. 1
G. Enescu: f-moll szonáta, Op. 6, Nr. 2
L. v. Beethoven: Szonáta, Op. 23, Nr. 4

Előadók:
Aron  Cavassi  – hegedű
Dan Cavassi – cselló
Viorela  Ciucur – zongora

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

 

2016. március 20.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:
W. A. Mozart: Andante KV. 315/285e, C-dúr
D. Cimarosa: Sinfonia Concertante, G-dúr
L.v. Beethoven: VII. Szimfónia, Op.92, A-dúr

Szólisták:
Kovács Éva – fuvola
Bálint János – fuvola (D)
Vezényel: Gábor Ferenc (D)

Moziterem, 18.00 óra

2016. március 11.

Kamaraest

Béres Melinda-hegedű
Horváth Edit – zongora

Műsoron: J. Brahms hegedűszonátái

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2016. március 4.

Kamaraest
Alina Nauncef – hegedű
Liliana Iacobescu – zongora
Műsoron: M. de Falla, G.Enescu, E. Grieg művei
Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2016. február 28.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:
S. Rahmaninov: IV. zongoraverseny
A. Dvorak: VIII. szimfónia

Szólista: Răzvan Dragnea – zongora
Vezényel: Tiberiu Soare

Moziterem, 18.00 óra

2016. február 26.

Kamaraest

Meghívottunk a Gordon Trio (Csíkszereda):
Lázár Zsombor – cselló
Szőgyör Árpád – nagybőgő
László Katalin – zongora

Műsoron: G. Bottesini, Popper D., A. Piazzola és mások művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra
plakatfoto

2016. január 24.

Farsangi szimfonikus hangverseny

Műsoron:
D. Kabalevsky: Colas Breugnon – nyitány
V. Mezza: Concerto,
valamint
orosz és amerikai vidám zeneművek.

Közreműködik a Corpus Harsonakvartett (Budapest)
Vezényel: Werner Gábor (Budapest)

Művelődési Ház, 18.00 óra

A hangverseny a Magyar Kultúra Napja tiszteletére szervezett rendezvénysorozat része.

2015. december 23.

Karácsonyváró hangverseny

Előadók:
András Ildikó – ének
Toró Árpád – ének
Veress Viktória – hegedű
Fehér Izabella – zongora

SONY DSC

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem,  18.00 óra

 

2015. december 13.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:
W.A. Mozart: Titusz kegyelme -nyitány, K.621
W.A. Mozart: G-dúr zongoraverseny , No. 17, K. 453
Fr. Schubert: VI., C-dúr  szimfónia, D. 589

Szólista: Piotr Koscik – zongora
Vezényel: Kulcsár Szabolcs

Moziterem, 18.00 óra

2015. november 27.

Fiatal tehetségek sorozat
Mozart-est

Közreműködnek:
Horváth Eszter – zongora
Kardos Eszter – hegedű
Pápai Gellért – zongora
Trombitás István – hegedű

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2015. november 22.

Lux Aurumque kamarakórus hangversenye

Vezényel: Ványolós András

Helyszín: Ferences templom, 19.00 óra

2015. november 6.

Horváth Bálint zeneszerzői estje

Közreműködik:
Juhász Orsolya Anna- szoprán (Budapest)
Horváth Bálint – zongora (Budapest)

Helyszín: Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2015. október 31.

Sárik Péter Trió  x  Beethoven

Közreműködnek:
Bordos Kinga – zongora
Szabó Zoltán – bariton

Sarik

 

 

 

 

 

 

 

 

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2015. október 21-25

Őszi Zenei Kavalkád

Október 21: Előadóest
Közreműködnek: Toró Árpád – ének, Szabó Zoltán – ének, Tompa Klára – zongora, Fehér Izabella – zongora

Október 22: Előadóest
Közreműködnek:  Florin Ionoaia – oboa, Cristina Popescu Stăneşti – zongora

Október 23: Előadóest
Közreműködnek:  Pethő Kriszta – oboa, Maksay Csaba – cselló, Angela Albu – zongora, Demeter Csaba – zongora

Október 24: Előadóest
Közreműködnek:  Ábrám Endre – zongora, Veress Gáspár – zongora

Október 25: Szimfonikus hangverseny
Vezényel:  Jankó Zsolt
Szólista: Haáz Bence – oboa

2015. szeptember 27.

Évadnyitó szimfonikus hangverseny

Műsoron:
L.v. Beethoven: D-dúr hegedűverseny
L.v. Beethoven: III. szimfónia

Szólista: Valentin Şerban – hegedű
Vezényel: Joseph Suilen

Moziterem, 18.00 óra

2015. június 12.

Kamaraest

Meghívottunk a Tiberius Quartet, valamint Kovács Éva – fuvola és Haáz Bence – oboa
Műsoron: W.A. Mozart és L.v. Beethoven művei

Klassik-Konzert Schloss Benrath - Kuppelsaal

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

 

2015. június 5.

Kamaraest – “Mocsári és barátai”

Mocsári Károly – zongora
Káldor Zsuzsanna – hegedű
Antós Dénes – klarinét
Pleszkán Marianna – cselló
Műsoron: M. Glinka, A. Hacsaturján, J. Brahms művei

mocsari

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2015. május 31.

Szimfonikus hangverseny

Szólista: Virginie Robilliard – hegedű (Franciaország)
Vezényel: Jankó Zsolt
Műsoron:
Johannes Brahms: D-dúr hegedűverseny
Johannes Brahms: 3. szimfónia

Moziterem, 18.00 óra

2015. május 28.

Kamaraest – “Sabin Pautza és a világ zenéje”
Meghívottunk a Remember Enescu kamaraegyüttes (Bukarest) és Cristiana Dragoş Roman

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2015. május 14-17.

ClassJazzFeszt
Május 14: Ávéd János Quartett
Május 15: Nagy Kálmán (hegedű) és Boda Balázs (zongora)
Május 16: Alexei Nabioulin (zongora)
Május 17: Transylvanian Saxophone Quartet

PlakatJazzFest2015(1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2015. április 28.

Bach, Vivaldi & Co

Rakasz Gergely plakat2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rákász Gergely koncertorgonista hangversenye

 

2015. április 13.-18.

8. Terra Siculorum Nemzetközi Klasszikusgitár-fesztivál
11120535_823752850993456_5671486479383925266_o

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem

2015. április 3.

Előadóest
“Erdélyi Magyar Hegedűművészet”

Előadók:
Lokodi Károly-hegedű
Koszorus Krisztina-ének
Bordos Kinga-zongora

Műsoron: Járdányi Pál, Márkos Albert, Orbán György  művei

Városháza, Szent István terem, 18.00 óra

2015. március 29.

Szimfonikus hangverseny
Fiatal tehetségek sorozat –

Szólisták:
Pethő Kriszta – oboa (Székelyudvarhely)
Maksay Csaba – cselló (Kolozsvár)

Vezényel: Gheorghe-Victor Dumănescu (Kolozsvár)

Moziterem, 18.00 óra

2015. március 15.

Ünnepi vonószenekari hangverseny

Meghívottunk: Bodor János hegedűművész (Budapest)

Műsoron:
Orbán György: Bálzene-szvit,
Farkas Ferenc: Régi magyar táncok,
Weiner Leó: Divertimento.

Művelődési Ház, 17.00 óra

2015. március 6.

Kamaraest

Meghívottaink:

Kiss Péter zongoraművész
Szűcs Péter klarinétművész

Műsoron: Bartók Béla, Weiner Leó, Claude Debussy, Francis Poulenc, Aaron Copland művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2015. március 1.

OPERETTGÁLA

Meghívottunk: a Budapesti Testvérvárosi Társulat

Művészeti vezető: Jakab Gedeon karnagy

Moziterem, 18.00 óra

2015. február 24.

Előadóest

Meghívottunk: ifj. Zerkula György hegedűművész

Műsoron:  J. S. Bach, N. Paganini, H. Wieniawski, J. F. Zbinden művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

 

2015. február 22.

Szimfonikus hangverseny

Szólista: Bálint János – fuvola (Németország)
Vezényel: Joseph Suilen (Hollandia)

Műsoron:
C.M. v. Weber: Freischütz-nyitány
N. Paganini: 2., h-moll hegedűverseny, Op. 73 (La Campanella)
J. Brahms: 4., e-moll szimfónia, Op. 98

Moziterem, 18.00 óra

2015. január 25.

Újévi – farsangi szimfonikus  hangverseny

“A tánc bűvöletében”

Vezényel: Werner Gábor

Művelődési Ház, 18.00 óra

2015. január 16.

Előadóest
Fiatal tehetségek sorozat

Meghivottunk: Maksay Csaba – cselló (Kolozsvár)
Zongorán közreműködik: Angela Albu

Műsoron:
J. S. Bach: G-dúr Szvit: Courante, Sarabande, Menüett, Gigue
G.Frescobaldi: Toccata ( D-dúr)
C. Davidoff: Walzer op. 41., no.2.
P.I. Csajkovszkij: Noktürn op.19., no.4.
N.Paganini: Mózes variációk egy húron, Rossini témára
C. Davidoff: By the fountain op.20, no.2.

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

2014. december 21.

Karácsonyváró  Kamarakoncert

Előadók:
Veress Viktória –  hegedű

Tóró Árpád – ének

Fehér Izabella -zongora

Műsoron: Bach, Vivaldi, Massenet, Stradella, Handel, Albinoni, Schubert, Pachebel, Wade művei

Szent István terem, 18.00 óra

 

2014. december 14.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:
R. Schumann: a-moll csellóverseny, Op. 129
R. Schumann: a-moll zongoraverseny, Op. 54
L.v. Beethoven: C-dúr hármasverseny, Op. 56

Szólisták:
Monica Florescu – zongora
Nagy Kálmán – hegedű
Makcim Fernandez Samodaiev – cselló

Vezényel: Ilarion Ionescu-Galaţi

Művelődési Ház, 18.00 óra

2014. november 21.

Kamaraest

Előadók:
Demeter Csaba – zongora
Bűcs Norbert Sándor – fagott

Műsoron:
Franz Danzi: F-dúr fagottverseny, I. tétel,
Frederic Chopin:  Nocturne Op. 9, No. 1, b-moll,
Carl Maria von Weber: F-dúr fagottverseny, Op. 75,
Ludwig van Beethoven: Asz-dúr szonáta,
Alessandro Longo: Szvit.

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

2014. október 21-26.

ŐSZI ZENEI KAVALKÁD

Október 21: Előadóest
Meghívottunk Szőcs Botond zongoraművész (Brassó)
Október 22: Előadóest
Meghívottunk Florin Ionoaia oboaművész (Bukarest)
Október 23: Kamaraest
Meghívottunk a Voce Vita Énekegyüttes (Debrecen)
Október 24: Előadóest
Meghívottunk Alexei Nabioulin zongoraművész (Moszkva)
Október 25:Előadóest
Meghívottunk Környei Mikós gitárművész (Budapest)
Október 26: Vonószenekari hangverseny
Koncertmester: Koppándi Jenő (Budapest)
Szólista:
Alexei Nabioulin – zongora (Moszkva)

Helyszín: Polgármesteri Hivatal, Művelődési Ház

Évadnyitó hangversenyek

Szeptember 26.:
Valentin Șerban hegedűművész előadóestje

Szeptember 28.:
Szimfonikus hangverseny
Szólista: Valentin Șerban hegedűművész,
Vezényel:  Gábor Ferenc karmester (Berlin)
Műsoron:
M. Ravel: Pavane,
P.I. Csajkovszkij: Hegedűverseny,
P.I. Csajkovszkij: 6. szimfónia.

2014. június 21.

Múzeumok éjszakája – Nyáresti zene

Fellép a Grazioso vonósnégyes és F. Chripko Krisztina

 

285714_10150885728978527_926815156_ngrazioso

Jézus-kápolna, 21.00 óra

2014. június 13.

Kamaraest

Meghívottunk a Tiberius Quartett és Sántha Huba zongoraművész

Műsoron:
W.A. Mozart: D-dúr vonósnégyes, KV 155
W.A. Mozart: Esz-dúr hegedű – zongora szonáta, KV 380
L. v. Beethoven: Esz-dúr zongoranégyes, Wo O 36, Nr. 1

Klassik-Konzert Schloss Benrath - Kuppelsaal

 

 

 

 

 

 

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

2014. május 27-június 1.

IV. ClassJazzFeszt

2014. május 27., kedd 18 óra
Rákász Gergely koncertorgonista (HUN)

2014. május 28., szerda 18 óra
“Remember Enescu” Kamaraegyüttes (Bukarest)

2014. május 29.,csütörtök 18 óra
Esze Zsolt Quartett (HUN)

2014. május 30., péntek  17.00 óra
Jazz MP (HUN, RO)

2014. május 30., péntek  19.00 óra
Mocsári Károly (HUN) – zongora, 19 óra

 2014. május 31., szombat 18 óra
„Hammond-orgia” , Premecz-Ávéd-Juhász trió (HUN)

2014. június 1., vasárnap 18 óra 
SZIMFONIKUS HANGVERSENY
Szólisták: Mocsáry Károly – zongora, Chripkó Krisztina – ének
Vezényel: Sabin Pautza

(Helyszín: Polgármesteri Hivatal, Szent István-terem és Művelődési Ház )

2014. május 19.

Előadóest

Meghívottunk Demény Balázs zongoraművész

Műsoron:

D. Scarlatti: 3 szonáta
Liszt Ferenc: “Eroica” transzcendens etűd
A. Szkrjabin: cisz-moll etűd
L. v. Beethoven: Esz-dúr szonáta, Op. 81a, “Les Adieux”
*****
G. Enescu: Szvit, Op.10, No.2
Bartók Béla: Szonáta

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

2014. május 16.

Előadóest

Meghívottunk Alexei Nabioulin zongoraművész

Műsoron:

J.S. Bach: G-dúr partita,  BWV 829
G.F. Handel: fisz-moll szvit, HWV 431
J.S. Bach: c-moll partita, BWV 826
D. Scarlatti:  Négy szonáta  klavicsembalóra

Palló Imre Művészeti Szakközépiskola koncertterme, 18.00 óra

2014. május 11.

Vonószenekari hangverseny

Műsoron:
W.A. Mozart:  F-dúr divertimento, KV 138
W.A. Mozart:   Esz-dúr zongoraverseny  No. 9 , KV 271, Jeunehomme
Fr. Schubert- G. Mahler:  A halál és a lányka

Szólista: Alexei Nabioulin

Koncertmester:  Béres Melinda

Művelődési Ház, 18.00 óra

2014. április 29.

A Nehéz Fiúk Tuba Kvartett (Budapest) előadóestje

tuba

A Heavy Brass Guys Tuba Quartet (Nehéz Fiúk Tuba Négyes), ez az egyedi, különleges formáció  2008-ban alakult meg. Mindezidáig a Nehéz Fiúk a térség – Kárpát-medence – egyetlen rendszeresen működő tuba kvartettje. A két euphoniummal (tenor tuba) és két basszus tubával felálló csapat elsődleges célja a közönség felé irányul, szórakoztató és ismeretterjesztő jelleggel: ezeket az eredendően nem szólisztikus nagyzenekari instrumentumokat közelebb hozza a publikumhoz, megmutatja e hangszer sokoldalúságát, orgonaszerű hangzása mellett a bármely más hangszerrel vetekedő virtuozitását. Az elmúlt évek során nagyon változatos repertoár épült fel: reneszánsz táncok, barokk versenyművek, 19. és 20. századi magyar muzsika, jazz örökzöldek.
Az együttes házi hangszerelője Korb Attila, aki személyre szabott munkáival segít egyedi és színvonalas produkciókat létrehozni.
A Nehéz Fiúknak eddig 2 CD-je jelent meg: That’s it és Tubarapszódia címmel.
A zenekar tagjai:
Adamik Gábor és Kelemen Tamás – euphonium
Török József és Jens Clausen – tuba

 

2014. április 28.

Előadóest

Előadók: ANTON NICULESCU – cselló, GALINA TÎRNOVSCHI– zongora

Műsoron: P.I. Csajkovszkij, D. Sosztakovics, N. Rimszkij-Korszakov,  V. Vlaszov,  A. Glazunov, A. Szkrjabin művei.

Polgármesteri Hivatal, 18. 00 óra

ANTON   NICULESCU Bukarestben született, zenész család gyermekeként. Édesapja a Rádiózenekar csellistája, édesanyja zongorista. 12 évesen debütált mint szólista. George Iarosevici irányításával végezte a Konzervatóriumot, majd Radu Aldulescu, Antonio Janigro és Daniil Safran művészek vezetésével tökéletesítette tudását. Több nemzetközi verseny díjazottja. Később a milanói Scala és a firenzei Teatro Comunale első csellistája. Turnézott Európa, Ázsia, Amerika és Afrika számos országában: Franciaország, Dánia, Svájc, Németország, Ausztria, Románia, Olaszország, Spanyolország, Magyarország, Görögország, Horvátország, Belgium, Törökország, Portugália, Madeira, Brazília, Mexikó, Japán, Korea, Kína, Hongkong, Szaud-Arábia, Dél-Afrika, Venezuela, Ecuador, Peru, USA, Üzbégisztán, Moldovai Köztársaság, Lengyelország stb. 10 évig a németországi “Meersburger Winter” Fesztivál igazgatója. Több jelentős kamarazenei formáció tagja, köztük a  “Zürcher Streichtrio”, “Oistrach Együttes” “Trio di Vienna”-é. Bruno Canino, Pavel Gililov, Nicolae Licaret zongoraművészek kíséretével játszik. A “ Johannes Brahms” nemzetközi verseny (Ausztria), a “Shabit Inspiration” nemzetközi verseny (Kazahsztán), az YBP Music Competition (Japán) és más versenyek zsüritagja. Mesterkurzusokat tartott Olaszországban, Koreában, Kínában, Braziliában, Ausztriában, Japánban, Amerikában, Romániában stb.  1997-től a Bolognai Akadémia tiszteletbeli tagja. Számos rádió, TV és CD felvételt készített. Repertoárja átöleli a teljes csellóirodalmat. Számos mű ősbemutatója is az ő nevéhez fűződik. Anton Niculescu egy 1709-ben készült Guarneri csellón játszik.

 

2014. április 14 -19

7. Terra Siculorum Nemzetközi Gitárfesztivál

2014.04.14: Előadóestek –  Boyan Doychev (Bg), Eduard Leață  (Ro)

2014.04.15: ElőadóestekBeke István-Ferenc – gitár, Székely Alpár – hegedű, Enyed Károly – ütőhangszerek

– Cătălin Ștefanescu (Ro)

2014.04.16: Előadóestek – Bogdan Mihăilescu (F), Xavier Jara (USA)

2014.04.17: Előadóest –  Csáki András (Hu)

2014.04.18: Előadóestek  Antoine Moriniere (F); Thibaut Garcia (F)

2014.04.19: Jazzkoncert – Pusztai Antal – gitár, Molnár Endre – gitár, Enyed Károly – zongora, Asztalos Zsolt – ütőhangszerek, Hadnagy Attila – nagybőgő

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 19.00 óra

 

2014. április 4.

Kamaraest

Bartók Béla 44 hegedűduója és forrásai

Béres Melinda – hegedű
Márkos Albert – hegedű
Bárdos Réka – ének

Műsorvezető: Benkő Judit

Kamaraest

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

 

 

2014. március 29.

A Fonte di Gioia kamaraegyüttes régizene hangversenye

Dénes Anna-Júlia – hegedű
Dénes Csongor – hegedű
Csata István – viola da gamba
Amalia Goje – csembaló

fonte

Műsoron:
Salomone Rossi: Sinfonia a tre
Biagio Marini: Sonata sopra la Monica, Passacalio
J.M. Leclair: G dúr szonáta két hegedűre
Marin Marais: Pieces de viole, Livre IV.: L’ Arabesque, Allemande la Superbe, La Reveuse
Codex Caioni: Ballet de Bygot, Bon iour de almor, Premier Branle de la Royne, Ballet des Allemands ad imitationem Gallicam, Alia Ballet
Marco Uccellini: Sonata ottava decima
Marin Marais: Petite Passacaille
Andrea Falconieri: L’ Eroica a tre
Marco Uccellini: La Bergamasca
Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2014. március 20.

Gitárhangverseny

Meghívott előadó:
Costin Soare gitárművész

Műsoron:

  • Johann Sebastian Bach: a-moll lantszvit, BWV 995 (Prelúdium – Allemande – Courante – Sarabande – Gavotte 1&2 – Gigue) – Costin Soare átirata.
  • Fernando Sor: Bevezetés és variációk a Varázsfuvola egy témájára
  • Agustin Barrios Mangore –  A katedrális (Prelúdium ‘Saudade’ – Andante religioso – Allegro solemne)
  • Astor Piazzolla – Buenos Aires-i tél, Buenos Aires-i tavasz.

2014. március 20., 18.00 óra, Polgármesteri Hivatal

2014. március 16.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:

  • Erkel Ferenc: Hunyadi László-nyitány
  • M. Bruch: Kettősverseny hegedűre és brácsára, Op. 88, e-moll
  • J. Brahms: II. szimfónia, Op. 73, D-dúr

Szólisták:
Artur Kaganovskiy – hegedű
Szilveszter Eszter – brácsa

Vezényel:
Jankó Zsolt

2014. március 16., 18.00 óra, Moziterem

2014. március 14.

Zongoraest

Meghívott előadó: Thurzó Zoltán

Műsoron:
Kodály Zoltán: Székely keserves
Fr.Liszt: „Harmonies Poétiques et Rélegieuses”: Bénédiction de Dieu dans la solitude
Fr.Chopin: Nocturne Op.9 , Nr.1
Fr.Chopin: Nocturne Op.9 , Nr.3
Fr.Liszt: Consolation Nr.3
Fr.Chopin: Valse Brillante Op. 34 Nr. 2
Schubert-Liszt : Szerenád
S.Rachmaninov: Moment Musical Op.16 Nr 4
Kodály Zoltán: Marosszéki táncok

2014. február 28.

Kodály-est

Meghívott előadó: Bordos Nagy Kinga – zongora

Műsoron:
Meditation sur un motif de Claude Debussy
Hét zongoradarab op.11
Marosszéki táncok

2014. február 23.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:
G. Rossini: III. vonószenekari szonáta
G. Bottesini: Gran duo concertante
F. Mendelssohn-Bartholdy: I. szimfónia, Op. 11

Szólisták:
Nagy Kálmán – hegedű
György Róbert – nagybőgő

Vezényel: Bodurian Aram

Művelődési Ház, 18.00 óra

2014. február 18.

Kamaraest

Előadók:
Péter Ernő – hegedű
Marius Popescu – zongora

Műsoron:
N. Paganini: Románc
A. Dvorak: Romantische Stücke, Humoresk
P. I. Csajkovszkij: Melodia, Canzonetta
H. Wieniawski: Legenda
F. Kreisler: Három Bécsi Keringő
P. de Sarasate: Zigeunerweisen

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

2014. február 12.

Kamaraest

Előadók:
Simon Csongor – hegedű
Lókodi Lehel – zongora

Műsoron:
Jean Sibelius:  d-moll hegedűverseny, Op. 47, I.  tétel
Liszt Ferenc:  2. magyar rapszódia
L. v. Beethoven:  9., A-dúr hegedű-zongora szonáta, Op. 47

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

2014. január 31.

Kamaraest

Meghívottunk a Tiberius Vonósnégyes

Műsoron:
L.v. Beethoven: B-dúr vonósnégyes, Op. 130

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

2014. január 26.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:

D. Sosztakovics: 1. Jazzszvit
D. Sosztakovics: 2. zongoraverseny, Op. 102
D. Sosztakovics: 2. Jazzszvit

Szólista: Monica Florescu

Vezényel: Ilarion Ionescu-Galati

Művelődési Ház, 18.00 óra

 

2014. január 17.

Magyar Kultúra Napja

Kamaraest

Előadók:
F. Chripko Krisztina – szoprán
Fülöp Alajos – hegedű
Bordos Nagy Kinga – zongora

Műsoron: Kodály Zoltán és Orbán György művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2013. december 21.

Karácsonyi kamaraest

Előadók:

IMG_9973_k285714_10150885728978527_926815156_n

 

 

 

 

Grazioso vonósnégyes:
Fülöp Alajos-hegedű, Péter Béla-hegedű, Mihálydeák Endre-brácsa, Kováts István-cselló,
valamint
F. Chripko Krisztina – szoprán

Helyszin: Ferences templom, 19.00 óra

 

2013. december 13.

Lajtha László emlékest

Lajtha-Laszlo

Előadók:

Béres Melinda – hegedű

Horváth Edith – zongora

Műsoron:

Szonatina hegedűre és zongorára (op. 13)
Mesék (op. 2)
Koncertszonáta hegedűre és zongorára (op. 68)

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

2013. december 11.

Kamaraest

Meghívottunk a budapesti Kelemen-vonósnégyes:

Kelemen Barnabás-I. hegedű

Homoki Gábor-II. hegedű

Kokas Katalin-brácsa

Kokas Dóra-gordonka

kelemen

Műsoron:

Bartók Béla: 2.,5. és 4. vonósnégyes

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

 

2013. december 8.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:
Bartók Béla: Román táncok
Kodály Zoltán: Galántai táncok
Kodály Zoltán: Háry János

kodaly_zoltan

 

Szólisták:
Balla Sándor
Egyed Apollónia

Közreműködik: Nagy Csongor Zsolt színművész

Vezényel: Jankó Zsolt

Művelődési Ház, 18.00 óra

 

2013. november 28.

Előadóest
Meghívottaink:
ifj. Balogh Ferenc hegedűművész és Sztankay Klára zongoraművésznő (Budapest)
Műsoron: 
T. Vitali: Chaconne
W.A. Mozart:e-moll szonáta, KV 304
Kiss-Gelman Zsófia: In memoriam Ruha István
Márkos Albert: A táncban
Cl. Debussy: g-moll szonáta
C. Saint-Saens: Bevezető és Rondo capriccioso
66898
Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2013. november 4.

Kamaraest

palakta

 

 

 

 

 

Előadók:

Dénes Anna-Júlia – hegedű
Dénes Csongor – hegedű
Horváth Zoltán – zongora
Rațiu Vlad – cselló

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

2013. október 23-27

Őszi Zenei Kavalkád

Október 23.- Előadóest: Șerban Valentin-hegedű, Liliana Iacobescu-zongora

Október 24.– Kamaraest: Remember Enescu kamaraegyüttes

Október 25.– Előadóest: Alexei Nabioulin-zongora

Október 26.– Kamaraest: Corpus Harsonakvartett

Október 27.– Vonószenekari hangverseny. Szólista: Line Ildikó

2013. október 18.

Előadóest

Voce Vita Énekegyüttes – Magyarország

Deményfalvi Ágnes– szoprán

Hovancsek Tünde – alt

Kiss Huba Ernő – tenor

Benczédi Hunor – basszus

A Voce Vita Énekegyüttes 2008-ban alakult a debreceni Kodály Kórus tagjaiból. Maga a formáció  egy “a capella” vokál-kvártett, amely a madrigáloktól kezdve a jazz és swing műfajon át a könnyűzenei átiratokig terjedő repertoárjával ígér könnyed, ugyanakkor felemelő szórakozást. Az évek során az együttes két férfitagja ugyan cserélődött, de a cél ugyanaz maradt: hogy  a klasszikus kóruséneklésen túlmutatva egy másféle stílust, hangzást és műsort szólaltasson meg, a saját – és a hallgató örömére egyaránt.


2013. szeptember 22.

Évadnyitó – Operagála

Előadók:

Puja Andrea – szoprán

F. Chripkó Krisztina – mezzoszoprán

Alexandru Aghenie – bariton

 Műsoron: Áriák és duettek Handel, Mozart, Gounod, Verdi, Dvorak, Puccini, Delibes operáiból

2013. június 16.

Évadzáró előadás

Kard&Vonó

(Az InFusion Trio és az Ecole de BUDO RAJI International koncert-bemutatója)

Művelődési Ház, 18.00 óra

 

2013. június 14.

Előadóest

“Fiatal tehetségek” sorozat

Meghívott előadó:
Ábrám Endre – zongora

Műsoron:

J.S. Bach, W.A. Mozart, Fr. Chopin, Liszt Ferenc, Cl. Debussy, Bartók Béla, Ligeti György művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2013. május 30.

Kamaraest

Meghívott előadók:
Dan Cavassi – cselló
Viniciu Moroianu – zongora

Műsoron:
L.v. Beethoven, J. Brahms, S. Prokofiev művei

Polgármesteri Hivatal, 18.00 óra

2013. május 24.

 A Nagyváradi Szimfonikus Fúvószenekar hangversenye

Műsoron:

 

 

 

 
Helyszín: D3 Stúdióterem, 18.00 óra

2013. május 21.

Kamaraest

“Fiatal tehetségek” sorozat

Meghívott előadók:

Kiss Enikő – hegedű
Tánczos Eszter – zongora

Műsoron:

J.S. Bach, Kocsár Miklós, W.A. Mozart, F. Mendelssohn-Bartholdy művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2013. május 16.

Kamaraest

Meghívott előadók:

Munkácsi Dóra – zongora
Bordos-Nagy Kinga – zongora

 Műsoron:
A. Dvorak: Szláv táncok
J. Brahms: Magyar táncok

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 19.00 óra

2013. május 9.-12.

III. ClassJazzFeszt

Május 9.: Tonight Jazz Quartett (RO), 19.00 óra, Szent István terem
Május 10.: Piano Bench (USA), 18.00 óra, Szent István terem
Május 11.: Voce Vita (HU), 18.00 óra, Szent István terem
Május 12.: Szimfonikus hangverseny – Lehel Péter & jazzybirds (Vezényel Jankó Zsolt), 18.00 óra, Művelődési Ház

2013. április 18.

Operaest

Előadók:

F. CHRIPKÓ Krisztina – szoprán
Alexandru AGHENIE – bariton
Carina FRAHLER – zongora

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

 

2013. április 8-14.

6. Terra Siculorum Nemzetközi Gitárfesztivál

2013.04.08: Előadóestek – Boyan DOYCHEV (Bg), Radu VÂLCU (Ro)

2013.04.09: Kamaraest –BEKE István Ferenc, BUGNAR Ionuţ, BÍRÓ Endre (Ro), Thibaut GARCIA (F)

2013.04.10: Előadóestek –Xavier JARA (USA), Bogdan MIHĂILESCU (F)

2013.04.11: Előadóest – Florian LAROUSSE (F)

2013.04.12: Kamaraest – Duo Joncol: Britta SCHMITT (D), Carles GUISADO (E)

2013.04.13: Jazzkoncert –PUSZTAI Antal (A), Miguel DELAQUIN (Uruguay), Asztalos Zsolt (Ro), Enyed Károly (Ro)

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 19.00 óra

2013. március 24.

Vonószenekari hangverseny

Műsoron:
Farkas Ferenc: Piccola musica di concerto

Antonio Vivaldi: A négy évszak

Szólista: Béres Melinda-hegedű (Kolozsvár)

 

 

 

 

 

Művelődési Ház, 2013. március 24., vasárnap, 18.00 óra

 

2013. március 15.

Előadóest

 

 

 

 

 

 

 

Meghívott  előadó: Thurzó Zoltán zongoraművész  (Nagyvárad)

Műsoron: Kodály Zoltán zongorára írott műveinek összessége

Helyszín: Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2013. március 6.

Kamarakoncert

Meghívott előadó:

Ansamblul Enescu (Bukarest)

Műsoron: W.A. Mozart zongorára írt négykezes szonátáinak összessége

Helyszín: Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2013. március 1.

Előadóest

Meghívott előadók:

Valentin Serban – hegedű,

Liliana Iacobescu – zongora

(Brassó)


Műsoron: J.S. Bach, A. Mendelssohn, N. Paganini,  L. v. Beethoven, C. Saint-Saens, Kocsár Miklós művei
Helyszín: Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

 

2013. február 24.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:
W.A. Mozart: Egy kis éji zene
W.A. Mozart: A-dúr hegedűverseny
J. Haydn: Medve-szimfónia

Szólista: Valentin Şerban – hegedű (Brassó)
Vezény
el: Kulcsár Szabolcs (Kolozsvár)

Művelődési Ház, 2013. február 24., 18.00 óra

2013. február 15.

Előadóest

Meghívott előadók:

Lokodi Rozália-oboa (Marosvásárhely)

Bordos Kinga-zongora (Marosvásárhely)

Műsoron: Bartók Béla, Doráti Antal, Farkas Ferenc, Takács Jenő, Ránki György művei

Polgármesteri Hivatal, Szent István terem, 18.00 óra

2013. január 20.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:

W.A. Mozart: Titusz kegyelme-nyitány
P. I. Csajkovszkij: Rokokó variációk
S. Rahmanyinov: 2. zongoraverseny

Szólisták:

Monica Florescu-zongora
Makcim Fernandez Samodaiev-cselló

Vezényel:
Werner Gábor

2012. december 12.

Kodály-est
(Kodály Zoltán születésének 130. évfordulója tiszteletére)

Előadók:

Derzsi Katalin-szoprán
Sófalvi Emese-hegedű
Filtner Tünde-zongora

Műsoron:
1. Valsette
2. Epigrammák
3. Nausikaa (a Négy dal című sorozatból)
4. Adagio
5. Árva vagyok apa nélkül…
    Megizenem az édesanyámnak…
    A csitári hegyek alatt…
    Árva madár, mért keseregsz az ágon…
    Ne búsuljon senki menyecskéje… (Népzene, X. kötet)
6. Kállai kettős

Helyszín: Városháza, Szent István terem, 18.00 óra

2012. december 9.

Szimfonikus hangverseny

Műsoron:
L. Bernstein: Candide-nyitány
G. Gershwin: Kék rapszódia
G. Gershwin: Egy amerikai Párizsban
A. Hacsatrujan: Masquerade-szvit

Szólista: Csíky Boldizsár – zongora

Vezényel: Ilarion Ionescu-Galati

Helyszín: Művelődési Ház, 18.00 óra

2012. október 24-26

Őszi Zenei Kavalkád

Az őszi minifesztivál keretében a következő koncertekre kerül sor:

október 24., 18.00 óra – Isthmus jazzegyüttes  (USA) koncertje,

október  25., 18.00 óra – Liszt Ferenc Kamarazenekar (Budapest) koncertje.

október 26., 18.00 óra – Alexei Nabioulin zongoraművész előadóestje.

Helyszín: Városháza, Szent István terem.

(A Liszt Ferenc Kamarazenekar hangversenyére a Filharmónia bérletei NEM érvényesek.)

2012. október 14.

Rendkivüli hangverseny

Vendégünk a Napocelli Csellózenekar

Helyszín: Művelődési Ház, 18.00 óra

A hangversenyre érvényesek a Filharmónia bérletei.

2012. szeptember 21.

Előadóest

Műsoron: áriák és duettek W.A. Mozart, G. Donizetti, G. Puccini, Ch. Gounod operáiból

Előadók:

F. Chripkó Krisztina – szoprán

Derzsi Katalin – szoprán

Filtner Tünde – zongora

Helyszín: Városháza, Szent István terem, 2012. szeptember 21., péntek, 18.00 óra

2012. szeptember 23.

 Évadnyitó szimfonikus hangverseny

Műsoron:

J. Brahms: D-dúr hegedűverseny, F. Mendelssohn-Bartholdy: 3., Skót szimfónia

Szólista: Murvai Márta

Vezényel: Adelin Catinean

Helyszín: Művelődési Ház, 2012. szeptember 23., 18.00 óra